המדריך לקניה נכונה ובטוחה

מדריך זה ניתן כשירות הסבר ע"י דיאנה זוהר ביחד שווים יותר לכל המעוניינים לרכוש באתרי חו"ל השונים

מספר הרוכשים מוצרים ברשתות ה- אונליין הולך וגדל כל שנה. אין פלא. לרוב, מדובר ברכישות בטוחות, קלות (מהמחשב הפרטי בבית), של מוצרים טובים ואיכותיים המגיעים בזמן ובמהירות גדולה יחסית ובמחיר זול עשרות עד מאות אחוזים ממחיר רכישת אותו המוצר בחנויות מקומיות בארצות השונות.
אבל, כמו בכל תהליך רכישת מוצר מכל מוכר או חנות שהיא, גם ברכישה מחניות ומוכרי ה- אונליין יכולות לקרות תקלות ויכולות להיות בעיות – במוצר או בזמן האספקה.

טיפ מספר 1
בין כל אתרי הקניות הגדולים ישנם מספר אתרים שלא מומלץ לבצע דרכם רכישות אונליין. הסיבה העיקרית לכך היא שלאותם אתרים אין מנגנון אבטחה מתקדם ו/או ששירות הלקוחות שלהם לוקה בחסר.
לכן, מומלץ להגיע לאתרים השונים בחו"ל דרך קבוצות המלצות כ "דיאנה זוהר" ו/או מאתרים מאובטחים !

"דיאנה זוהר" הינה כיום קבוצת ההמלצות הגדולה ביותר באירופה ומנהליה ממליצים לחברי הקבוצה מתוך ידע וניסיון אישי רב שנים בהכרות קרובה עם שווקי המזרח הרחוק מחד ושווקי דרום ומרכז אמריקה, אירופה וארה"ב מאידך.
"דיאנה זוהר" ממליצה אך ורק על ספקים ומוכרים המומלצים והאמינים באתרי חו"ל השונים.

בנוסף, בצעו רכישה רק מאתרים מאובטחים:

אתרים מאובטחים הינם אתרי אינטרנט אשר מפעילים מערכות אבטחה המסומנות באמצעות סמל של מנעול ירוק. סמל זה מופיע לצד כתובת האתר אשר מתחילה ב – https:// .
ה"מנעול הירוק" ותחילת כתובת האתר מעידים שהחיבור שלכם לאתר מתבצע בצורה מאובטחת.

טיפ מספר 2
העדיפו רכישה ממוכרי אלי אקספרס או אתרי חו"ל אחרים בעלי דירוג גבוה ו/או עליהם הומלץ בקבוצה

אתרים כ- אלי אקספרס, אי-ביי ועוד הינם למעשה כמו קניוני ענק באינטרנט. אתרים אלו מרכזים בתוכם מאות אלפי חנויות שונות ומוכרים שונים. חשוב להבין !כל הליך רכישת המוצרים, מרגע הרשמתכם באתר חו"ל (ואינכם יכולים לרכוש באתר חו"ל ללא הרשמתכם לאותו האתר, כגון אלי אקספרס), מתנהל למעשה ישירות מול חנות ומוכר ספציפיים שהינם כפופים להנהלת האתר בו ממוקמת חנותם.
אבל, כמו בכל אזור קניות וכמו בכל קניון, ישנן חנויות טובות יותר וטובות פחות וישנם מוכרים טובים יותר וטובים פחות. "טוב" נמדד במחיר המוצר, איכותו, זמן האספקה והשירות הכללי הניתן ע"י המוכר בחנות באותו אתר חו"ל.
"דיאנה זוהר" מקפידה לברור את החנויות והמוכרים עליהם היא ממליצה.
בנוסף, אתם יכולים תמיד לראות בעצמכם את דירוג המוכר כמו גם את הביקורות ("פידבקים") שהגולשים רושמים עליו ו/או על המוצרים שנמכרים בחנות באותו אתר חו"ל. מומלץ לקרוא את תיאור המוצר, תנאי המשלוח ואת "האותיות הקטנות" בהמלצה או בקישור המוכר בחנות אלי אקספרס או אתר חו"ל אחר, זאת על מנת לוודא שכל התנאים שהמוכר מציב מובנים ומקובלים עליכם.

טיפ מספר 3
ודאו שהפרטים האישיים שלכם מעודכנים באתר חו"ל אליו נרשמתם
אם אתם רוצים שהמוצר שהזמנתם יגיע אליכם ולא אל אלוהים-יודע-מי, יש לוודא כי השם הפרטי ושם המשפחה, כתובת המגורים, מספר הטלפון שלכם, כתובת מייל או כל פרט אישי מזהה אחר רשומים נכון, באנגלית וללא שגיאות כתיב.
אם אינכם בטוחים ברישום באנגלית, בקשו מסניף הבנק האישי שלכם, מרשות הדואר או כל רשות רשמית אחרת, מסמך המאשר את פרטיכם האישיים באנגלית (בדרכון לא רשומה כתובת !)

טיפ מספר 4
מדדו את עצמכם
כאשר אתם יוצאים לקניות בחנות בעיר או בקניון יש לכם אפשרות למדוד את הבגדים, הנעליים, הכובע או הכפפות בחנות עצמה. ברור כי דבר זה אינו אפשרי בקניית פרטי לבוש ברשת.
אבל, "דיאנה זוהר" בהמלצותיה ורוב המוכרים באתרים אשר מוכרים פרטי לבוש ו/או הנעלה מוסיפים לתיאור המוצר טבלת מידות בה רשומים מידות הפריט המדויקות באינצ'ים או בסנטימטרים.
הקפידו לקרוא היטב את טבלת המידות ומדדו את עצמכם (השתמשו בסרגל ארוך למדידת כפות הרגליים ברכישת מוצרי הנעלה או סרט מדידה למידות גוף) וזאת על מנת להשוות את המידה שלכם למידות שבטבלה.

שימו לב ♥
א. טבלת המידות מופיעה לרוב בפירוט המוצר. יש לגלול העכבר מטה עד להגעה לטבלה.
ב. ישנן טבלאות שונות למוצרים שונים.
ג. אל תשכחו שאנו מחשבים מידות בס"מ ולפי חישובי מידות אירופאים.
ד. ישנן טבלאות שבהן החישוב הוא על פי גובה יחסי למשקל.
ה. לא לשכוח – ברכישה מאתרים סיניים, לעיתים המוצרים קטנים יותר מהמקובל לאותה מידה באירופה. ברכישה מאתרים אמריקאיים, לעיתים המוצרים גדולים יותר מהמקובל לאותה מידה באירופה. אם אתם מתלבטים – עדיף תמיד לרכוש משהו מעט יותר גדול [אותו ניתן יהיה להצר בקלות אצל התופרת, או להוסיף "ספידה" לנעל או מגף] מאשר משהו יותר קטן…

טיפ מספר 5
רכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה
ברכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ברשת, יש לשים לב לתיאור התקע החשמלי.
יש לוודא כי התקע החשמלי מתאים למדינה בה תרצו להשתמש במוצר ו/או שהמוצר מגיע עם מתאם. בנוסף, יש לוודא כי המוצר מתאים למתח של רשת החשמל במדינה בה תשתמשו במוצר (לדוגמא,  בישראל 220V).
ברכישת ציוד שמגיע עם תקשורת אלחוטית, ודאו שהוא מתאים לטווחי השידור המאושרים .

טיפ מספר 6
עלות מוצר ומשלוחים

עלות מוצר ומשלוחים כמו גם המיסוי משתנה ממדינה למדינה. עליכם לברר את העלויות המדוברות במדינה בה אתם נמצאים ואליה יגיע המוצר שרכשתם.

כדוגמא, בישראל נכון ל- 2017, ברכישת מוצרים מחו"ל בעלות של עד 75 US$, המוצר פטור ממע"מ ישראלי .
לפני שאתם מבצעים רכישה, ודאו שהאתר ממנו אתם רוכשים את המוצר מבצע משלוחים למדינה בה אתם נמצאים ומהי עלות המשלוח. ייתכן מאד ואין עלות משלוח, או שהמשלוח ו/או המוצר פטור ממיסים, אך עליכם לוודא זאת.
הקפידו לקרוא את "האותיות הקטנות" כדי להימנע מחוסר הבנה ו/או חוסר נעימות בנוגע למחיר הסופי של המוצר.

במוצרים אשר לא צויין לגביהם כי מחיר המוצר כולל משלוח, בדקו היטב את עלות המשלוח.
כדוגמא, בישראל, באם הזמנתם מוצר שעלותו גבוהה מ- 75 US$ ו/או שנוסף עליו מחיר משלוח וכעת המחיר הסופי לרכישה עלה ואינכם בטוחים האם תצטרכו להוסיף מיסוי ברגע שהמוצר יגיע לישראל, תוכלו לפנות ל טבלת המיסים העדכנית באתר רשות המיסים בישראל.

טיפ מספר 7
כמו ברכישה "רגילה" בחנות מקומית, גם רוב אתרי הקניות הבינ"ל ישלחו לכם קבלה ו/או חשבונית מפורטת בסיום תהליך הרכישה.
עם קבלת המסמך וודאו כי הוא כולל את כלל הפרטים על מחיר המוצר, מחיר המשלוח ותיאור המוצר.
ודאו כי מופיעים כל פרטי ההזמנה ושמרו את הקבלה/חשבונית לכל מקרה בו עלולה להיות בעיה עם המשלוח או איכות המוצר.

תמיד איתכם דיאנה זוהר

לאתר

לפוסט הזה יש 2 תגובות

כתיבת תגובה

×
דילוג לתוכן